Dia - Bio - Racio - Bezlepek

Kde nás najdete?
Starostrašnická 38
Praha 10
Tel: 274 810 038
Otevírací doba

Kopřiváček - sirup kopřivový

Kopřiváček

Účinné látky kopřivy dvoudomé znali již naši předkové a chovali tuto rostlinu ve veliké úctě a vážnosti. Listy obsahují až 1% chlorofylu a asi 15% minerálních látek z nichž důležitý je zejména hořčík. K dalším významným látkám patří karotenoidy, flavonoidy, aminy, asi 1% acetylcholinu, 0,5% histaminu, 0,02% serotoninu, sacharidy, vitamíny B2, B6 a C, aminokyseliny, glukoniny, třísloviny, fytoncidy a kyseliny šťavelová, mravenčí a křemičitá.

Využití a působení kopřivy v léčitelství je velmi rozmanité. Chlorofyl povzbuzuje metabolismus a snižuje chudokrevnost. Další látky se projevují jako diuretikum, antirevmatikum, kardiotonikum, protizánětlivě, dezodoračně, urychlují hojení ran, podporují činnost slinivky a vaječníků, pomáhají při bronchiálním astmatu, zlepšují prokrvení vnitřních orgánů, tvorbu mateřského mléka a osvědčily se při chorobách jater a žlučníku. Jsou známy účinky proti průjmové a antivirové zejména proti virům chřipky a kopřiva působí i jako antidiabetikum při lehčích formách cukrovky díky přítomnosti glukoninů.

Kopřiváček obsahuje 25% šetrně připraveného výluhu z pečlivě vybraných vzrůstových vrcholů mladých rostlin. V této formě je kopřiva dvoudomá odedávna používána jako oblíbený prostředek pro očistu a rekonvalescenci celého organismu.

Použití: Sirup ředíme pitnou vodou v poměru 1:20, nebo dle chuti a pijeme denně bez omezení. Tradiční očistné kůry lze doporučit pro každé období roku. Intenzita kůr je individuální, ale existuje doporučená hranice uvedená na obalu výrobku.
Zakoupíte v našem obchodě
Tento produkt můžete zakoupit zde.Zpět

© 2018 Dia - Bio - Racio - Bezlepek | info(zavináč)dia-potraviny.cz