Dia - Bio - Racio - Bezlepek

Kde nás najdete?
Starostrašnická 38
Praha 10
Tel: 274 810 038
Otevírací doba

Kozí mléko sušené

Zkušení lékaři, odborníci na zdravou výživu velmi, litují, že u nás došlo po válce k totálnímu úpadku chovu koz. Kozí mléko je biologicky velmi významná tekutina, která má odlišné složení než mléko kravské. Obsahuje vysoce hodnotné bílkoviny (kasein, albumin,globulin), lehce stravitelné tuky, minerální soli Ca,K,Mg,Na,P, stopové prvky Cu,Zn,Mn,Ti,Cr, relativně méně Fe, vítamíny A,B1,B2,B12,C, D, E, dále kyselinu listovou a 8 enzymů. Jeho složení při konzumaci pomáhá chránit organizmus před škodlivými vlivy životního prostředí i celou řadou civilizačních chorob.

Při vzniku dětských alergii se největší role přičítá obsahu kaseinu, což je bílkovinná frakce obsažená v kravském mléku. Uvádí se, že lidská populace je v 60 až 70 % případů alergická na tyto bílkoviny. Vzhledem k tomu, že kozí mléko má odlišné složení a odlišný podíl bílkovinných frakcí, je povětšinou snášeno bez problémů jak u dětí, tak u dospělých.

Mléko je ošetřeno předepsaným způsobem, tak, že nedochází ke snížení jeho nutriční a výživné hodnoty ani jeho gastronomická kvalita netrpí pachem, který bývá v malých chovech u kozího mléka běžný. Neobsahuje žádné přísady, pouze je zbaveno vody do hodnoty v sušině 5 %.

Kozí mléko není vhodné jako jednostranná strava pro kojence do jednoho roku stáří zejména pro nižší obsah železa. Naopak je vhodné jako součást dětské stravy po jednom roce věku dítěte, pokud je chuť a zdraví jedince v pořádku.

Kozí mléko je ideální : Jako výživná přírodní strava pro všechny, kteří jsou citliví, nebo mají alergii na kravské mléko, které jim způsobuje průjem, nadýmání, ekzémy nebo astma.

Pro svou výbornou stravitelnost je kozí mléko ideální stravou pro děti, lidi se zažívacími poruchami a pro rekonvalescenty.

Jeho stravitelnost je přisuzována jiné stavbě kaseinu než je tomu u mléka kravského.Zejména pro děti, které mají problémy se stravitelností kravského mléka je kozí mléko jemnější přírodní alternativou.

Kozí mléko je rovněž výborný zdroj biologického vápníku, kterého obsahuje o více než 13 % více než mléko kravské

Kozí mléko není ideálním řešením pro uživatele, kteří mají nesnášenlivost na laktózu.

Průměrná výživová hodnota výrobku : na 100 g prášku

Chceme-li udělat něco pro zlepšení své kondice, udržení mladosti našich buněk a zvýšení obranyschopnosti organismu, pak by jsme měli v pravidelných časových intervalech provádět 4-6 týdenní kůru kozím mlékem v denní dávce alespoň půl litru tohoto plnotučného mléka.
Zakoupíte v našem obchodě
Tento produkt můžete zakoupit zde.Zpět

© 2018 Dia - Bio - Racio - Bezlepek | info(zavináč)dia-potraviny.cz